Sa oled siin

Algab uus Kristjan Jaagu stipendiumikonkurss

7. aprill 2004 - 0:00

Käesoleva õppeaasta konkursil toetati osalise õppe stipendiumiga lühiajalist (kuni viis kuud) vahetusüliõpilasena väliskõrgkoolis õppimist siinsete magistri- või doktoriõpingute raames. Toetus on mõeldud nii loengute külastamiseks, individuaalseks tööks kui konsultatsioonideks oma valdkonna spetsialistidega. Toetust võib jagada erinevate semestrite vahel. Kokku laekus  94 taotlust. Hindamisel pidas ekspertkomisjon ennekõike silmas taotleja motiveeritust (selged eesmärgid, tööplaan, tulemused) ning välislähetuse seotust taotleja teadusliku tööga. Komisjoni otsusega anti välja 26 toetust, kogusummas 1 451 259 krooni. Sihtmaade hulka kuulusid Holland, Itaalia, Jaapan, Kanada, Prantsusmaa, Rootsi, Saksamaa, Soome, Ungari ja USA.

Välislähetuste stipendiumiga toetati kraadiõppe üliõpilaste ja õppejõudude lühiajalisi õppetööga seotud välislähetusi: konverentsidel osalemine, raamatukogus töötamine, laboratooriumi kasutamine, töö kraaditöö juhendajaga, täienduskursustel osalemine jne. Hindamisel oli jällegi oluline välislähetuse seotus taotleja siinse õppetööga ning taotleja motiveeritus. Kokku laekus 275 taotlust, millest rahuldada otsustati 88, stipendiumide kogusummaga 898 086 krooni.

Taotlusi hindas ekspertkomisjon koosseisus: Olav Aarna (akadeemik, Riigikogu kultuurikomisjoni esimees), Heli Aru (Haridus- ja Teadusministeeriumi nõunik), Renaldo Mändmets (Rahandusministeeriumi asekantsler), Rait Toompere (komisjoni esimees, SA Archimedes juhatuse liige), Peeter Tulviste (akadeemik, Riigikogu liige). Komisjoni töökord ja kooseis on kinnitatud haridus- ja teadusministri käskkirjaga.

2004/2005 õppeaastaks kuulutavad Haridus- ja Teadusministeerium ja Sihtasutus Archimedes välja uue Kristjan Jaagu stipendiumikonkursi.  Toetatakse taas Eesti kõrgkoolide magistri- ja doktoriõppe üliõpilaste õpinguid välisülikoolide juures (taotluste esitamise tähtajad on 1. juuni 2004 ja 1. oktoober 2004).  Samuti toetatakse üliõpilaste ja õppejõudude õppe- ja teadustööga seotud välislähetusi (taotluste esitamise tähtajad on 1. juuni 2004, 1. september 2004, 1. detsember 2004 ja 1. märts 2005). Lisaks välislähetuse ja osalise õppe stipendiumile on lisandunud uus toetuskategooria Eesti kõrgkooli doktorantidele – tasemeõpe. Stipendiumiga toetatakse kuni aastaseid õpinguid väliskõrgkooli juures siinsete doktoriõpingute raames. Siin on taotluste esitamise tähtaeg 15. mai 2004.

 

Lisainformatsioon:
Kristiina Sirk
SA Archimedes
0 696 2432
kristiina@archimedes.ee
www.archimedes.ee/kristjanjaak/

Tarmu Kurm
suhtekorraldustalituse juhataja
Haridus- ja Teadusministeerium
7 350 154