Sa oled siin

Algab töö alushariduse õppekava tööversiooni muudatusettepanekutega

25. november 2019 - 10:08


Alushariduse õppekava tööversioonidele saabus rohkesti tagasisidet – kokku saabus 66 arvamusavaldust ja pöördumist. Tuginedes senisele tööle ja saabunud tagasisidele asub loodav ekspertkomisjon koostama õppekava eelnõu.

„Suur mure alushariduse tuleviku pärast tõi kaasa väga elava diskussiooni ning mul on hea meel, et paljud eksperdid ja huvigrupid otsustasid oma ettepanekud ja kommentaarid ka kirja panna ning ministeeriumile saata,“ sõnas asekantsler Kristi-Vinter Nemvalts.

Detsembris moodustab ministeerium ekspertkomisjoni, kes alustab tagasiside läbitöötamisega. Komisjonis saavad juhtrolli ülikoolide eksperdid ning sinna hakkavad kuulma ka mõlema senise töörühma esindajad.

Ekspertkomisjon alustab kogunenud tagasiside analüüsimisest, uue õppekava teksti aluseks on nii esimese töörühma ettepanekud kui teise töörühma tööle saabunud tagasiside. Komisjoni ülesandeks saab panna kirja nii õppekava tekst kui selle teoreetiline raamistik. Enne otsuste langetamist on kavas ka kaasamis- ja tutvustusring.

Lisaks alushariduse õppekava koostamisele tehakse tööd ka alushariduse seaduse väljatöötamiseks – ministeeriumil on eesmärk on 2020. aastal mõlemad alusharidust reguleerivad olulised õigusaktid valmis saada.

Veel uudiseid samal teemal

11.12.2019|Haridus- ja Teadusministeerium

Eesti hariduse edulugu pakub Aasia juhtival haridusmessil elavat huvi

Täna Hongkongis Aasia juhtiva haridusmessi „The Learning and Teaching Expo“ (LTE) avakõnes nimetas kantsler Mart Laidmets oskusi uueks valuutaks, mis aitavad tuleviku väljakutsetele paremini vastu seista ning jõuda ühiskonnana kaugemale.

11.12.2019|Haridus- ja Teadusministeerium

Haridus- ja Teadusministeerium kutsub valima 2019. aasta parimat keeletegu

Aasta keeleteokonkursi eesmärk on tunnustada tegusid, mis tõstavad eesti keele tuntust ja mainet, väärtustavad eesti keele õpetamist, õppimist ja oskamist, soodustavad eesti keele kasutamist ja staatuse kindlustamist ning edendavad eesti keele talletamist ja uurimist.