Sa oled siin

Algab töö alushariduse õppekava tööversiooni muudatusettepanekutega

25. november 2019 - 10:08


Alushariduse õppekava tööversioonidele saabus rohkesti tagasisidet – kokku saabus 66 arvamusavaldust ja pöördumist. Tuginedes senisele tööle ja saabunud tagasisidele asub loodav ekspertkomisjon koostama õppekava eelnõu.

„Suur mure alushariduse tuleviku pärast tõi kaasa väga elava diskussiooni ning mul on hea meel, et paljud eksperdid ja huvigrupid otsustasid oma ettepanekud ja kommentaarid ka kirja panna ning ministeeriumile saata,“ sõnas asekantsler Kristi-Vinter Nemvalts.

Detsembris moodustab ministeerium ekspertkomisjoni, kes alustab tagasiside läbitöötamisega. Komisjonis saavad juhtrolli ülikoolide eksperdid ning sinna hakkavad kuulma ka mõlema senise töörühma esindajad.

Ekspertkomisjon alustab kogunenud tagasiside analüüsimisest, uue õppekava teksti aluseks on nii esimese töörühma ettepanekud kui teise töörühma tööle saabunud tagasiside. Komisjoni ülesandeks saab panna kirja nii õppekava tekst kui selle teoreetiline raamistik. Enne otsuste langetamist on kavas ka kaasamis- ja tutvustusring.

Lisaks alushariduse õppekava koostamisele tehakse tööd ka alushariduse seaduse väljatöötamiseks – ministeeriumil on eesmärk on 2020. aastal mõlemad alusharidust reguleerivad olulised õigusaktid valmis saada.

Veel uudiseid samal teemal

22.09.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Vaatamata viirusohule on koolid õppeaasta algusega hästi hakkama saanud

Möödunud nädalal suhtles Haridus- ja Teadusministeerium enam kui 530 haridusasutusega, et arutada, kuidas on COVID-19 mõjutanud õppeasutuste tööd, saada ülevaade koolides kasutusele võetud ennetusmeetmetest ja uurida, millist toetust ning teavet ministeeriumist oodatakse.

21.09.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Algas üleilmne eesti keele nädal KeelEST

Üleilmne eesti keele nädal KeelEST toob sel aastal eesti keele õppijad ja õpetajad toidu juurde. Eesti Instituut kutsub 21.-27.