Sa oled siin

Algab töö alushariduse õppekava tööversiooni muudatusettepanekutega

25. november 2019 - 10:08


Alushariduse õppekava tööversioonidele saabus rohkesti tagasisidet – kokku saabus 66 arvamusavaldust ja pöördumist. Tuginedes senisele tööle ja saabunud tagasisidele asub loodav ekspertkomisjon koostama õppekava eelnõu.

„Suur mure alushariduse tuleviku pärast tõi kaasa väga elava diskussiooni ning mul on hea meel, et paljud eksperdid ja huvigrupid otsustasid oma ettepanekud ja kommentaarid ka kirja panna ning ministeeriumile saata,“ sõnas asekantsler Kristi-Vinter Nemvalts.

Detsembris moodustab ministeerium ekspertkomisjoni, kes alustab tagasiside läbitöötamisega. Komisjonis saavad juhtrolli ülikoolide eksperdid ning sinna hakkavad kuulma ka mõlema senise töörühma esindajad.

Ekspertkomisjon alustab kogunenud tagasiside analüüsimisest, uue õppekava teksti aluseks on nii esimese töörühma ettepanekud kui teise töörühma tööle saabunud tagasiside. Komisjoni ülesandeks saab panna kirja nii õppekava tekst kui selle teoreetiline raamistik. Enne otsuste langetamist on kavas ka kaasamis- ja tutvustusring.

Lisaks alushariduse õppekava koostamisele tehakse tööd ka alushariduse seaduse väljatöötamiseks – ministeeriumil on eesmärk on 2020. aastal mõlemad alusharidust reguleerivad olulised õigusaktid valmis saada.

Veel uudiseid samal teemal

23.01.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Omavalitsuste üldhariduskoolide pidamiseks antav toetus suurenes 12 miljoni võrra, ulatudes 354 miljoni euroni

Valitsuses täna kinnitatud korraldusega jagatakse omavalitsuste vahel 354 miljonit eurot haridustoetust. Sellest 285 miljonit eurot on õpetajate palgatoetus, mis kasvatab õpetajate miinimumpalga 1315 euroni ja loob võimaluse maksta õpetajatele keskmist brutokuupalka 1540 eurot.

23.01.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Eesti hariduse edulugu pälvis maailma olulisimal haridusfoorumil suurt tähelepanu

Äsja Londonis lõppenud maailma tunnustatuimal haridusfoorumil Education World Forum osalenud minister Mailis Repsi sõnul tõusis Eesti hariduse edulugu foorumi peamiseks ja läbivaks teemaks.