Sa oled siin

Algab kaheksas soome keele olümpiaad

7. aprill 2005 - 0:00

Olümpiaadil osaleb 23 tublimat soome keele oskajat 12 koolist. Olümpiaadil lahendatakse kolme tunni vältel sõnavara-, grammatika-,  kuulamis- ja tekstimõistmisülesandeid, samuti läheb arvesse vestlus- ja  kirjutamisoskus.

Kell 15.00-16.30 esinevad osavõtjatele ja õpetajatele professor Maisa Martin ja doktorant Annekatrin Kaivapalu Jyväskylä ülikoolist. Ettekandes “Keeleõppija nõksunurk” antakse ülevaade, millised on keeleõppimise strateegiad ja milline keeleõpe on tulemuslik ning soovitatakse, milliseid nippe õppimisel kasutada.

Eesti üldhariduskoolides õpitakse soome keelt kolmanda võõrkeelena või valikainena, mõnes koolis ka esimese või teise võõrkeelena. Sel õppeaastal õpib soome keelt 1243 noort 28 üldhariduskoolis ning 4976 noort 21 kutsekoolis.
 
Olümpiaadi pidulik lõpetamine toimub kell 17.00 Tartu Kirjanduse Maja saalis (Vanemuise 19), kus parimatele soome keele oskajatele annab auhinnad üle Soome  Suursaatkonna esimene sekretär Päivi Peltokoski.

Peaauhindadeks on kolm nädalast soome keele suvekursust Soomes. Teisi edukalt osalenuid premeeritakse soome ajakirjade ja ajalehtede aastatellimustega. Seekord kingivad oma aastatellimuse Suomen Kuvalehti, Tiede, Selkouutiset, Virke, Hiidenkivi, Me Naiset, Anna, Demi, Suosikki, Tuulilasi, Kotiliesi ja Yhteishyvä.

Olümpiaadi finantseerivad Soome Haridusministeerium, Eesti Haridus- ja Teadusministeerium ning Soome Suursaatkond. Olümpiaadi toetab ka Fazer Eesti.

Lisainfo:

Maarja Keba
Olümpiaadi korralduskomisjoni esimees 
7427 319
maarja.keba@finst.ee

Aire Koik
Haridus- ja Teadusministeeriumi teabekorralduse osakonna konsultant
7350 155