Sa oled siin

Aasta õppijaks nimetati ettevõtja Airika Rahuoja

10. oktoober 2014 - 12:15
Aasta õppija 2014 Airika Rahuoja
Aasta õppija 2014 Airika Rahuoja

Täiskasvanud õppija nädala avaüritusel Haapsalus tunnustas Haridus- ja Teadusministeerium aasta õppijat, koolitajat, koolitussõbralikku organisatsiooni ning omavalitsust. Aasta õppijaks nimetati ettevõtja Airika Rahuoja, aasta koolitajaks tituleeriti OÜ Vestifex juhatuse liige Jelena Lohmatova, aasta koolitussõbraliku organisatsiooni nimetuse pälvis Enics Eesti AS ja aasta koolitussõbralikuks omavalitsuseks sai Jõelähtme vald Harjumaalt.

Aasta õppija 2014  Airika Rahuoja on Vajo Farm OÜ juhatuse liige. Ta on pere ja töö kõrvalt omandanud lisaks keskharidusele  Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskoolis kutsehariduse ning käesoleval aastal lõpetas ta ka Eesti Maaülikooli.  Aasta õppija eripreemia määrati Haapsalu Linnamajanduse AS-i hooldustehnikule  Kalle-Kusta Tõnismale ja aasta õppija rahva lemmiku tiitel OÜ Viram tislerile Jargo Paiklale.

Aasta koolitaja 2014 Jelena Lohmatova on OÜ Vestifex looja ja juhatuse liige. Ta on õppijaid igakülgselt toetav koolitaja, jälgides nende arengut ning tunnustades iga saavutust. Ta  õpetab nii ettevõtlust, raamatupidamist, juhtimist kui ka vene keelt. Jelena Lohmatoval on kuuenda taseme täiskasvanute koolitaja kutse.

Aasta koolitussõbraliku organisatsiooni tiitel anti Enics Eesti AS-ile. Ettevõtte personalipoliitika toetab töötajate osalemist nii kutse- ja kõrgkoolis kui ka koolituskursustel. Samuti võimaldatakse töötajatel tööaega paindlikult kasutades jätkata oma poolelijäänud haridusteed.

Aasta koolitussõbralikud omavalitsuses – Jõelähtme vallas – on aktiivne seltsi- ja kultuurielu. Valla elanikele pakutakse tervistedendavaid tegevusi, käsitöö- ja aiakoolitusi, huviringides osalemise võimalusi jms. Koolitussõbraliku omavalitsuse eripreemia anti Ridala vallale Läänemaal.

Täiskasvanud õppija nädal on saanud traditsiooniliseks üle-eestiliseks täiskasvanuharidust populariseerivaks ja õppimisvõimalusi tutvustavaks ürituseks. Nädala jooksul on fookuses inimeste elukestev õppimine ja enesetäiendamine kui isiksuse ja ühiskonna arengu põhiline eeldus muutuvas maailmas.
Täpsem info täiskasvanud õppija nädala kohta: www.andras.ee

Veel uudiseid samal teemal

20.09.2019|Haridus- ja Teadusministeerium

Teisipäeval väljub esimene keelerong

Teisipäevast neljapäevani sõidab Tallinna–Narva–Tallinna liinil keelerong, kus kõik soovijad saavad tasuta eesti keelt õppida. Keelerong väljub 24.–26. septembril Tallinnast Narva kell 11.41 ja Narvast tagasi Tallinnasse kell 14.22. Keelerongi tegevused toimuvad spetsiaalses vaguniosas ning oodatud on kõik rongireisijad olenemata soetatud pileti klassist.

18.09.2019|Haridus- ja Teadusministeerium

Teet Margna ja Kristjan Jõekalda lähevad tagasi koolipinki

Eesti hinnatud telestaarid Teet Margna ja Kristjan Jõekalda on võtnud vastu väljakutse panna end proovile erinevates ametites, kaks kanget lähevad tagasi koolipinki uusi oskusi omandama. Nende seiklustest valmib veebiseriaal, mis annab häid ideid, kuhu ja mida võiks õppima minna, et elus paremini toime tulla.