Sa oled siin

Aasta õppijaks nimetati ettevõtja Airika Rahuoja

10. oktoober 2014 - 12:15
Aasta õppija 2014 Airika Rahuoja
Aasta õppija 2014 Airika Rahuoja

Täiskasvanud õppija nädala avaüritusel Haapsalus tunnustas Haridus- ja Teadusministeerium aasta õppijat, koolitajat, koolitussõbralikku organisatsiooni ning omavalitsust. Aasta õppijaks nimetati ettevõtja Airika Rahuoja, aasta koolitajaks tituleeriti OÜ Vestifex juhatuse liige Jelena Lohmatova, aasta koolitussõbraliku organisatsiooni nimetuse pälvis Enics Eesti AS ja aasta koolitussõbralikuks omavalitsuseks sai Jõelähtme vald Harjumaalt.

Aasta õppija 2014  Airika Rahuoja on Vajo Farm OÜ juhatuse liige. Ta on pere ja töö kõrvalt omandanud lisaks keskharidusele  Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskoolis kutsehariduse ning käesoleval aastal lõpetas ta ka Eesti Maaülikooli.  Aasta õppija eripreemia määrati Haapsalu Linnamajanduse AS-i hooldustehnikule  Kalle-Kusta Tõnismale ja aasta õppija rahva lemmiku tiitel OÜ Viram tislerile Jargo Paiklale.

Aasta koolitaja 2014 Jelena Lohmatova on OÜ Vestifex looja ja juhatuse liige. Ta on õppijaid igakülgselt toetav koolitaja, jälgides nende arengut ning tunnustades iga saavutust. Ta  õpetab nii ettevõtlust, raamatupidamist, juhtimist kui ka vene keelt. Jelena Lohmatoval on kuuenda taseme täiskasvanute koolitaja kutse.

Aasta koolitussõbraliku organisatsiooni tiitel anti Enics Eesti AS-ile. Ettevõtte personalipoliitika toetab töötajate osalemist nii kutse- ja kõrgkoolis kui ka koolituskursustel. Samuti võimaldatakse töötajatel tööaega paindlikult kasutades jätkata oma poolelijäänud haridusteed.

Aasta koolitussõbralikud omavalitsuses – Jõelähtme vallas – on aktiivne seltsi- ja kultuurielu. Valla elanikele pakutakse tervistedendavaid tegevusi, käsitöö- ja aiakoolitusi, huviringides osalemise võimalusi jms. Koolitussõbraliku omavalitsuse eripreemia anti Ridala vallale Läänemaal.

Täiskasvanud õppija nädal on saanud traditsiooniliseks üle-eestiliseks täiskasvanuharidust populariseerivaks ja õppimisvõimalusi tutvustavaks ürituseks. Nädala jooksul on fookuses inimeste elukestev õppimine ja enesetäiendamine kui isiksuse ja ühiskonna arengu põhiline eeldus muutuvas maailmas.
Täpsem info täiskasvanud õppija nädala kohta: www.andras.ee

Veel uudiseid samal teemal

20.11.2018|Haridus- ja Teadusministeerium

Eesti keele aasta 2019 tähistab eesti keele seadustamist riigikeelena sajand tagasi

Haridus- ja Teadusministeerium kuulutab 2019. aasta eesti keele aastaks, et arvukate sündmuste ja tegevustega väärtustada eesti keelt ning tähistada eesti keele seadustamist riigikeelena sada aastat tagasi.

20.11.2018|Haridus- ja Teadusministeerium

Digikunsti konkursi võidutööd näitavad õpilaste häid oskusi

Haridus- ja Teadusministeeriumi korraldatud õpilaste digitaalse kunsti konkursi võitjad on Kris Linder Kohtla-Järve Järve Gümnaasiumist,  Oliver Juss Mäepealse Erakoolist ja Nele Must Pärnu Sütevaka Humanitaargümnaasiumist. Kokku esitati konkursile 738 tööd.