Sa oled siin

Aasta õpetaja laureaadid selguvad homme

2. oktoober 2020 - 7:50

Laupäeval, 3. oktoobril algusega kell 18.45 kuulutatakse Alexela Kontserdimajas toimuval aasta õpetaja galal „Eestimaa õpib ja tänab“ välja tänavused laureaadid. Pidulikust auhinnagalast teeb otseülekande Eesti Televisioon. Ajakirjanikud on oodatud!

Aasta õpetaja gala toimub kaheksandat korda. Käesolevast aastast antakse senise ühe asemel välja kuni kolm elutööpreemiat ning senistele kategooriatele on lisandunud ka aasta huvialaõpetaja. Konkursile esitati tänavu rekordiliselt 2051 kandidaati, kelle seast erineva taseme komisjonid on valinud igas kategoorias kolm nominenti. Laureaadid selguvad pidulikul galaõhtul.

Kõikidele laureaatidele kingitakse juba tuntuks saanud Joosepi kuju. Kümnes kategoorias antakse välja riiklik hariduspreemia suurusega 10 000 eurot ning elutööpreemia suurus on 65 000 eurot. Esmakordselt pälvivad rahalise preemia suurusega 3000 eurot ka hariduspreemiate nominendid, kes ei osutu laureaadiks.

Head ajakirjanikud, kui olete huvitatud galale tulemisest, siis palume sellest teada anda e-posti aadressil kullike.heide@hm.ee või telefonil 5021381.

Aasta õpetaja gala eesmärk on tõsta esile õpetajaid ja haridustöötajaid, kelle töö ja isiklik eeskuju on oluliselt kaasa aidanud laste ja noorte kujunemisele mitmekülgselt arenenud isiksusteks ning kes on pälvinud õpilaste, lastevanemate, kolleegide ja üldsuse lugupidamise. Tunnustussündmuse eestvedajateks on Haridus- ja Teadusministeerium ning Eesti Haridustöötajate Liit.

Nominentide tutvustus ja fotod 
Lisainfo gala kohta

 

Teemad: 

Veel uudiseid samal teemal

04.03.2021|Haridus- ja Teadusministeerium

Kersna ja Riisalo alustavad erivajadusega laste tugiteenuste reformimist

Täna leppisid haridus- ja teadusminister Liina Kersna ning sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo kokku, et üheskoos alustatakse tegevusi koalitsioonileppes toodud erivajadustega laste tugisüsteemi uuendamiseks. Muudatuste eesmärk on pakkuda lastele kiiremat, tulemuslikumat ja terviklikumat abi.

02.03.2021|Haridus- ja Teadusministeerium

Avanes Kristjan Jaagu kraadiõppe stipendiumi taotlusvoor

Tänasest, 2. märtsist avanes Kristjan Jaagu kraadiõppe stipendiumi taotlusvoor, millega toetatakse magistri- või doktoriõpinguid välisülikoolides. Haridus- ja Noorteamet ootab taotlusi hiljemalt 1. aprilliks 2021.