Sa oled siin

Ettevõtlusõpe

В ученическом конкурсе предприимчивости, организованном министерством образования и науки, лучшими оказались учащиеся Раквереской гимназии, Йыхвиской русской основной школы, Выруской школы Крейцвальди, Валгаской основной школы и нескольких школ Таллинна.

 

Вчера были объявлены имена пяти лауреатов конкурса, объявленного министерством образования и науки в рамках программы обучения предпринимательству "Edu ja Tegu”. Титул школы, способствующей развитию обучения предпринимательству, в 2018 году получила Пылваская гимназия. Предприимчивым учителем года стала Эльбе Метсаталу, которая преподает в таллиннской 21-й школе и двух школах в Пярну, учащейся года стала ученица таллиннской 21-й школы Мерилин Прийлиин-Тюрк, наставником года стал Андер Хиндремяэ. Деятелем года в рамках программы обучения предпринимательству стала Яне Мяги из Курессаареской профессиональной школы.

 

Haridus- ja Teadusministeerium kuulutas ettevõtlusõppe programmi raames välja õppurite ettevõtlikkuskonkursi Edu ja Tegu. Konkursile on oodatud 7-26-aastaste noorte algatatud ettevõtlike tegude kirjeldused koos foto- ja videomaterjaliga.

 

Ettevõtlusõppe programmi Edu ja Tegu raames on valminud ettevõtlusõppe moodulid nii üld-, kutse- kui kõrgkoolidele. Uusi õppe- ja juhendmaterjale piloteeritakse järgmisel aastal pea kolmekümnes koolis, eelkõige on fookuses ettevõtlusõppe rakendamine kutsekoolides ja rakenduskõrgkoolides.

 

Haridus- ja Teadusministeeriumi ettevõtlusõppe programmi Edu ja Tegu tunnustuskonkursil kuulutati välja laureaadid viies kategoorias, aasta ettevõtlusõppe edendaja tiitli pälvis Võru Gümnaasium. Aasta ettevõtluse õpetajaks valiti Pärnu Vanalinna Põhikooli huvijuht Mare Vaan, aasta ettevõtlusõppe mentor on ettevõtluskonsultant Kuldar Leis, aasta ettevõtlik õppur on Marten Soeson Tartu Kristjan Jaak Petersoni Gümnaasiumist ja ettevõtlusõppe programmi aasta tegija on Katrin Kivisild sihtasutusest Innove.

 

Selgunud on Haridus- ja Teadusministeeriumi ettevõtlusõppe programmi Edu ja Tegu tunnustuskonkursi nominendid, laureaadid kuulutatakse välja 29. novembril. Silmapaistvamaid ettevõtlusõppe edendajaid, õpetajaid ja mentoreid ning ettevõtlikumaid õppureid on viies kategoorias kokku 25.

 

Rahvusvahelisel ettevõtlusõppe konverentsil Tallinnas tunnustati viieteistkümne riigi parimaid ettevõtlusõpet pakkuvaid koole, Eestis pälvis aasta ettevõtliku kooli tiitli Tallinna 21. Kool.

 

Haridus- ja Teadusministeerium kutsub üles tunnustama ettevõtlikke õppureid ning silmapaistvaid ettevõtlusõppe edendajaid, õpetajaid ja mentoreid. Kandidaate parimate tunnustamiseks saab esitada viies kategoorias kuni 10. oktoobrini ettevõtlusõppe programmi veebilehel.

 

Eesti ja Euroopa parima õpilasfirma tiitli pälvinud Festera noored käisid täna Tartus Haridus- ja Teadusministeeriumis vastuvõtul, tutvustasid võidu toonud innovaatilist prügikasti ning rääkisid lähemalt Brüsselis läbitud võistlustulest ja saadud kogemustest. Õpilasi tänas ja tunnustas kantsler Tea Varrak.

 

The Ministry of Education and Research acknowledges the Estonia’s best student company Festera that won the JA’s Company of the Year Competition.

 

Lehed