Sa oled siin

Õigusloome

Haridus- ja Teadusministeerium saatis partneritele arvamuse avaldamiseks kõrgharidusseadustiku kaasajastamise kavatsuse, millega korrastatakse ja lihtsustatakse valdkonna õigusakte, seades esikohale õppija õigused ja kohustused.

 

Valitsuses heakskiidu saanud riigi eelarvestrateegia järgi lisandub järgmise nelja aasta jooksul haridusse, teadusse, keele- ja noortevaldkonda üle 450 miljoni euro. Kokku panustab riik järgmise nelja aasta jooksul Haridus- ja Teadusministeeriumi valdkondadesse hinnanguliselt 3,87 miljardit eurot.

 

Täna kell 12 Tallinnas toimuval pressikonverentsil avaldab OECD Eesti haridussüsteemi ressursikasutuse ülevaate, mida tutvustavad OECD vanemanalüütik Paulo Santiago ning minister Jürgen Ligi.

 

Haridus- ja Teadusministeerium on pannud toimetustele ja partneritele kokku värskendatud infopaberi erakooliseaduse eelnõu ja selle tausta kohta.

 

Erakooliseaduse eelnõu eesmärk on kohelda riigi toetuse andmisel võrdselt munitsipaalkoole ning erakoole. Riiklikku haridustoetust ehk pearaha saavad erakoolid võrdselt kohalike omavalitsustega  ja see on igal aastal nii munitsipaalkooli kui ka erakooli pidajatel kasvanud. Haridustoetust antakse õpetajate ja koolijuhtide töötasu ja täienduskoolituse-, koolilõuna- ja  õppevahendite ja investeeringute toetuseks.

 

On 1 January, several important law amendments entered into force in the area of government of the Ministry of Education and Research, improving the availability of preschool education, school lunch support will also be made available to upper secondary school students, the scope of people eligible for study allowance will increase and allowance will become more available.