Sa oled siin

Üldharidus

Põhikooli ja gümnaasiumi lõpetajad saavad lisaks traditsioonilisele pabertunnistusele ka e-lõputunnistuse, mida saab vaadata ja alla laadida portaalis www.edu.ee. 

 

Üldhariduskoolides algab 22. veebruaril koolivaheaeg, mis on vajalik puhkepaus kõigile õpilastele, õpetajatele ja lapsevanematele. Haridus- ja teadusminister Liina Kersna palub pöörata tähelepanu viiruse ennetamisele ja ohutult puhkamisele.

 

Haridus- ja Teadusministeerium eraldab Lastekaitse Liidule täiendava toetuse summas 300 000 eurot, mille abil soetatakse Eestimaa koolidesse kasutatud arvuteid, mida õpilastele välja laenutada.

 

Riikliku haridusstipendiumi saavad õpetajad Klaarika Prii, Karin Tuvikene, Aili Tervonen ja Mairit Trei ning sotsiaalpedagoog Karin Kiilaspä. Stipendium annab võimaluse võtta igapäevatööst vaba semester iseenda ja oma valdkonna arendamiseks.

 

Täna kell 10.30 kuulutab Haridus- ja Teadusministeeriumi kantsler Mart Laidmets Võru linna keskväljakul välja traditsioonilise Koolirahu.

 

Head õpetajad, armsad õpilased ja lapsevanemad!

 

Sel nädalal leiab aset esimene Haridus- ja Teadusministeeriumi, Eesti Haridustehnoloogide Liidu ja Telia koostöös sündiv live-koolitund õppimisest ja õpetamisest. Tund „Kuidas tõhusalt õppida?“ toimub neljapäeval, 2. aprillil kell 11.00.

 

Konkursikomisjoni otsuse kohaselt saab järgmisel aastal avatava Saaremaa riigigümnaasiumi direktoriks Ivo Visak.

 

Eile, 9 detsembril Tartus toimunud konverentsil selgusid koolid, kus väärtuskasvatusega tehakse eeskujuväärivat tööd.

 

Riigi Kinnisvara, Haridus- ja Teadusministeerium ja Eesti Arhitektide Liit korraldasid Mustamäe riigigümnaasiumi arhitektuurikonkursi (Akadeemia tee 25), mille võitis Arhitekt Must ideekavandiga „Kuppelmaastik“.

 

Lehed