Sa oled siin

Haridus- ja Teadusministeeriumi külastajale

Haridus- ja Teadusministeeriumi peamaja asub Tartus ning kaks esindust asuvad Tallinnas.

 

Haridus- ja Teadusministeerium Munga 18, Tartu

Aadressil Munga 18, Tartu asub Haridus- ja Teadusministeeriumi peahoone, mis on avatud tööpäeviti 8.30 kuni 17.00. Hoonele ligipääs Munga tänavalt. Lähimad bussipeatused on Palmihoone ja Raeplats.

Parkimine

Ministeeriumi hoone asub Tartu kesklinna tasulises parkmistsoonis ning parkida on võimalik hoonega külgnevatel Munga tänaval ja Vabaduse puiesteel. Vabade kohtade olemasolul on külalistel võimalik parkida ministeeriumi hoovis tasuta.

Ligipääsetavus

Erivajadustega külastaja saab hoonesse siseneda hoovi poolt ning kasutada tõstukit esimesele korrusele jõudmiseks. Hoone uksed ei ole automaatsed. Koosoleku- ja kohtumiste ruumid asuvad hoone erinevatel korrusel. Hoones ei ole lifti.

 

Haridus- ja Teadusministeeriumi Tallinna esindus Tõnismägi 11, Tallinn

Aadressil Tõnismägi tn 11, Tallinn asub Haridus- ja Teadusministeeriumi Tallinna esindus. Hoone on avatud tööpäeviti 8.30 kuni 17.00. Hoonele ligipääs Tõnismäe tänavalt. Lähimad ühistranspordi peatused on Kosmos, Tõnismägi ja Vabaduse väljak.

Parkimine

Ministeeriumi Tallinna esindus asub kesklinna tasulises parkimistsoonis. Parkida on võimalik nii Hariduse tänavale kui Tõnismäe tänavale. Vabade kohtade olemasolul on külalistel võimalik parkida ministeeriumi ees parklas tasuta.

Ligipääsetavus

Erivajadustega külastaja saab kasutada hoonesse sisenemisel kaldteed. Hoone uksed ei ole automaatsed. Peamised koosoleku- ja kohtumise ruumid asuvad hoone esimesel korrusel. Hoones ei ole lifti.

 

Haridus- ja Teadusministeeriumi Tallinna esindus Suur-Ameerika 1, Tallinn

Aadressil Suur-Ameerika tn 1, Tallinn, asub ministeeriumide ühishoone, mida kasutavad Haridus-ja Teadusministeeriumi, Justiitsministeeriumi, Majandus-ja Kommunikatsiooniministeeriumi, Rahandusministeeriumi ja Sotsiaalministeeriumi teenistujad. Hoones asub Haridus- ja Teadusministeeriumi Tallinna esindus kaheksandal korrusel.

Ühishoone on tööpäeviti avatud kell 9 kuni 17, ligipääs Suur-Ameerika tn poolselt küljelt ja Pärnu mnt poolselt küljelt. Ühishoone asub ühistranspordiga lihtsalt ligipääsetavas asukohas, lähimad bussi-ja trammipeatused on Kosmos ja Vineeri, rongiga tulles Lilleküla peatus.

Ühishoone külalised registreeritakse administraatori juures isikut tõendava dokumendi alusel, külalised kasutavad iseseisvalt fuajeed, fuajeest edasi nõupidamiste ruumidesse liiguvad külalised üldjuhul koos saatjaga.

Parkimine ühishoone juures

Ühishoone asub kesklinna tasulises parkimistsoonis. Reisijatel on võimalik sõidukilt maha tulla ja peale minna Suur-Ameerika tn poolsel küljel selleks ette nähtud nn taskus või Väike-Ameerika tänaval.

Invaparkimiskohad asuvad ühishoone tõkkepuuga piiratud territooriumil Pärnu mnt poolsel küljel (2 tükki, ca 15 meetri kaugusel Pärnu mnt sissepääsust ja ca 30 meetri kaugusel Suur-Ameerika poolsest sissepääsust). Tõkkepuudega piiratud territooriumil asuvaid parkimiskohti on ühishoonet külastades  võimalik kasutada omaenda või teenindava sõiduki peatumiseks või parkimiseks, teatades vastavast vajadusest eelnevalt teda kutsuvale teenistujale.

Ühishoone ligipääsetavus

Ratastoolis külastajatel on mugavam hoonesse siseneda Suur-Ameerika poolsest küljest, kus on automaatsed liuguksed.

Paigaldamisel on Pärnu mnt poolsele küljele karestatud tänavakivi, pöörangute kohad tähistatakse braikiviga (mummukiviga), lisarada on tähistatud invaparkimiskohalt (hiljemalt 20. jaanuariks 2018). Ühishoone välisustest sisenedes on 1.korrusel märgitud juhtrajad (karestatud teibiga), mis viivad hoone välisustest sisenedes fuajee administraatoriteni ning sealt edasi, kui külastaja on registreerunud, läbi turnikeeväravate  1. korruse nõupidamisruumidesse ja tualettruumi. Ühishoones esimesel korrusel nõupidamiste ruum Kuusk on varustatud vaegkuuljate jaoks sobivate seadmetega.

Ühishoone 1.korrusel paiknevad suuremad nõupidamisruumid, pressiruum, konverentsiruum ja kohvik. -1 korrusel asub söökla, ligipääs sinna on kas trepi kaudu või liftiga.

Suur-Ameerika 1 avaliku ala (esimene korrus) plaan:

 

 

 

Viimati uuendatud: 11. aprill 2018