Sa oled siin

Eesti keele e-õpe

Eesti keele e-õppevara, millest võiks olla kasu välismaal elavate eesti laste õpetamisel.

Keeleklikk - eesti keele algtaseme e-õppe kursus, mis algselt valmistati küll individuaalseks õppimiseks täiskasvanutele, kuid mida on õpetaja juhendamisel võimalik kasutada ka laste õpetamisel. Kursust saavad kasutada inglise ja vene keele baasil õppijad ning sellel on olemas õpetajatugi. See on senini kõige põhjalikum kursus, mis eesti keele praktiliseks õppimiseks on tehtud. Sisaldab 16 erinevat teemat ning üle 1000 erineva harjutuse.

7., 8. ja 9. klassi eesti keele ja kirjanduse kursused - põhikooli eesti keele ja kirjanduse e-õppe kursused, mis lähtuvad Eesti riiklikust õppekavast ja on seotud Eesti koolis kasutatavate õpikute ning harjutusmaterjalidega.

Harjutustekogu - rohkem kui 130 harjutusest koosnev kogu on mõeldud II kooliastme eesti keele teemade kordamiseks ja teadmiste kinnistamiseks, kuid seda võib kasutada ka uue materjali õppimiseks. Kuna harjutused võimaldavad enesekontrolli, siis sobivad need ka  iseseisvaks tööks. Harjutused on jagatud teemarühmadesse ja järjestatud põhimõttel lihtsamalt keerulisemale.

Integratsiooni ja Migratsiooni Sihtasutuse virtuaalraamatukogu - on väravaks Migratsiooni ja Integratiooni SA "Meie Inimesed" toetusel välja antud ja/või sihtasutuse poolt koondatud materjalide juurde. Siit leiab infot mitmete õppematerjalide kohta, mida on võimalik ka välismaal eesti keele õpetamiseks kasutada.

Eesti keele lootskursus – on 10-tunnine õppevahend 6-10aastastele väljaspool Eestit elavatele lastele, mis põhineb I kooliastme riiklikul õppekaval. Tunnid lähtuvad eesti keele kui emakeele õppimise metoodikast. Kursus on loodud lastele eesti keele oskuse säilitamiseks ja arendamiseks.

e-materjalid – koondavad teavet materjalidest, mis peaksid sobima eesti keele õppeks nii noorematele kui ka vanemate õppijatele, nii eesti keelt emakeelena kõnelejatele kui ka teistele, kes eesti keele ja kultuuri vastu huvi tunnevad.

Koolielu – sisaldab harjutusi erinevatel tasemetel õppijatele. Materjale on võimalik otsida õppekava alusel.

Miksike – pakub õppematerjale üldhariduskoolidele. Minu Miksikese paketis on süstematiseeritud ja ekspertide poolt üle vaadatud materjalid. Pakett sisaldab e-lehti, interaktiivseid harjutusi ja online-kontrolltöid. Lisaks õppematerjalidele pakub Miksike erinevaid online-ühisõppe teenuseid ja õppimise tuge.

Lastekas – kodulehel leidub meelelahutust ja eestikeelset keskkonda mudilastele ja suurematelegi: mänge, viktoriine, võistlusi. Lisaks saab lugeda 9-15aastastele mõeldud virtuaalajakirja Knups, mis vahendab uudiseid muusikast, maailmast, loodusest. Vt lisaks http://www.mudila.ee

 

Viimati uuendatud: 26. jaanuar 2015